Hoppa till sidans innehåll

Dressyr


Startlista Lingondressyr och KM 10 oktober 2020

Fasta starttider, viktigt att vara klar att gå in på banan i god tid. Blir det sena strykningar så är det paus, man har ändå sin starttid. 

Prisutdelningar utanför kafeterian;

Ca KL 9.00 KM para

Ca KL 10.30 KM mini

Ca KL 11.00 KM junior

Ca KL 11.30 KM senior

Ca KL 12.30 KM privat junior 

 

Lätt D:1

8.30 Pia Wallin – Järnek KM p (ut efteråt)

8.37 Joel Gran – Laso KM p

8.44 Ava Malekzadeh – Goliat KM m (ut efteråt)

8.51 Ronja Åhlund – Lizy KM m

 

Lätt C:1 + Lätt C:2

8.58 Selma Benafakir Lund – Rubin KM m

9.05 Emma Bohman – Vanilj KM m

9.12 Nova Midtsater – Dunny KM m (ut efteråt)

9.19 Stella Larsson – Rubin KM m (ut efteråt)

9.26 Axel Lindell – Lizy (ut efteråt)

9.33 Elicia Thim – Fredrik KM m

9.40 Tuwa Niklasson – Aussie KM m

9.47 Hedda Johnsen – Vanilj KM m (ut efteråt)

9.54 Judith Sundmark – Lars Hugo KM m

10.01 Axel Lindell – Fredrik KM m (ut efteråt)

10.08 Linn Fransson – Aussie KM j (ut efteråt)

10.15 Sigrid Larsson – Jason KM j (ut efteråt)

10.22 Melwin Flood – Lars Hugo KM j (ut efteråt)

10.29 Benita Axner – Laso KM s (ut efteråt)

10.36 Maja Nilsson – Pebbles KM j (ut efteråt)

 

PAUS 10 minuter

 

 

10.53 Inger Lund – Fille KM s

11.00  Fanny Käll – Britta (ut efteråt)

11.07 Alice Strömberg – T-Tezz KM privat j

11.14 Anna Dagberg – Nova KM privat j

11.21 Melwin Flood – Fille (ut efteråt)

11.28 Tess Wetterlund – Willow KM privat j

11.35 Anna Malmberg – Robin Hood KM privat j

11.42 Karin Moubis – Princess Express KM privat j

 

Lätt B:1

11.49 Tim Andersson - Selma KM privat j

11.56 Kia Löfgren – Hidalgo

12.03 Alice Strömberg – T-Tezz

12.10 Sofia Koski – Razzel KM privat j

Uppdaterad: 10 APR 2018 11:57 Skribent: Annette Karlsson
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Katrineholms RF - Ridsport
Djulö, Trolldal
64192 Katrineholm

Kontakt:
Tel: 015055740
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

Tack till alla sponsorer som stödjer oss!